Lékárníci pomohou lidem skončit s kouřením či zhubnout

14.01.2015 Praha 14. ledna (ČTK) - Lékárníci pomohou lidem skončit s kouřením či se zbavit nadbytečných kil. Nabídku zveřejnila Česká lékárnická komora na svém webu, kde si lidé mohou najít kontakt na zapojené lékárny ve svém regionu.

S odvykáním a hubnutím pomohou proškolení lékárníci

 S odvykáním kouření a hubnutím pomohou proškolení lékárníci. Kuřákům také poradí, jaké léky jim pomohou zvládat abstinenční příznaky. Pro každého klienta vytvoří individuální plán a provedou ho úskalím odvykání. 
"Neváhejte a oslovte nás, lékárníky. Jsme tu a rádi vám pomůžeme zbavit se zlozvyku kouření. Na trhu je několik účinných léčiv, která vám pomohou překonat fyzickou závislost. Poradíme vám, jak je správně užívat," uvádějí na webu lékárníci. 
Vedle pravidelných konzultací, kde se lidé například dozvědí, jak změnit chování dosud spojené s kouřením, mohou kuřáci svému lékárníkovi prý kdykoli zavolat, aby jim pomohl zvládnout akutní chuť na cigaretu. 

Zapojené lékárny jsou označené logem

Zdravotní pojišťovny léky na odvykání kouření nehradí. U některých pojišťoven ale mohou lidé získat příspěvek v rámci preventivních programů. 
Při shazování nadbytečných kil pomohou lékárníci lidem ve spolupráci s nutričními terapeuty a rekondičními centry. Ve speciálních kurzech se naučili, jak motivovat pacienty s nadváhou ke změně životního stylu. 
Zapojené lékárny jsou označeny zelenými logy s přeškrtnutou cigaretou či trupem ovinutým krejčovským metrem.

Je možné předcházet infarktu?
Je možné předcházet infarktu?

Na onemocnění srdce umírá v České republice více než 50% nemocných, nejčastější příčinou je infarkt. V důsledku srdečního infarktu pak zemře více lidí než na všechna onkologická onemocnění dohromady. To jsou jistě varující čísla a fakta a dokazují, že stále jsme se ještě nenaučili správnému životnímu stylu a vhodné prevenci. Právě preventivní kroky a zdravý život s určitými zásadami vás můžou před rizikem srdečních chorob ochránit a samozřejmě prodloužit život. Které to jsou?

Jak nastartovat hubnutí
Jak nastartovat hubnutí

Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

Margarín nahradí při hubnutí máslo
Margarín nahradí při hubnutí máslo

Margaríny jsou dnes dobrou cestou, jak ve stravě zvýšit příjem prospěšných rostlinných tuků a snížit naopak přísun těch živočišných. Obsahují totiž nenasycené mastné kyseliny, které najdeme jen v rostlinných tucích. Mnoho z nich je navíc bohacené o rostlinné steroly, a pokud chcete žít zdravěji a zhubnout, určitě byste měli kvalitní margaríny zařadit do svého jídelníčku. Žádoucí je totiž, aby většinu přijatých tuků ve stravě tvořily právě tuky rostlinné. Margarínem a kvalitními rostlinnými oleji můžeme nahradit máslo a další živočišné tuky, a to v teplé i studené kuchyni.

Hormony pomáhají při hubnutí
Hormony pomáhají při hubnutí

Některé hormony mají vskutku zázračnou moc, o které se až tolik neví. Dokážou pomáhat při hubnutí a dietách, zvláště pak růstové hormony ve spánku.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.