Aktivní muži

20.07.2015 Muži byli vnímání jako hlavy rodiny v tom smyslu, že ji obstarávali po materiální a finanční stránce. Ale dnes v jedenadvacátém století se role mužů a žen začínají pomalu, ale jistě měnit, protože dnešní otci stále více začínají zasahovat do výchovy v rodině a snaží se aktivně se podílet na výchově svých ratolestí. A to dobře jak pro děti, tak pro otce i pro maminky.

Začátek – aneb porodem to teprve začíná

 

Není dnes vůbec výjimkou, když se k plačícímu robátku dostane dříve než žena muž a začne mu přebalovat plenky. Ale tam to nezačíná. Začátek už je daleko dříve, a to u porodu dítěte. Více než polovina mužské populace se dnes už aktivně účastní porodu a charakterizují to jako moment, který je jeden z nejkrásnějších v jejich životě. Ale porodem to celé jenom začíná. Co potom následuje, je ocenění partnerky za to, co vytrpěla při porodu. Muž ji vidí jinak než jen svou milenku, přidává tam celkem přirozeně další roli, a to je role matky, jejíž přerod viděl. Pak mu nepřijde divné, když partnerku zastoupí v práci, která byla dříve přisuzována ženě, a tak jí zpočátku pomůže s péčí o své dítě.

 

Lepší dříve než později

 

A to je i z pohledu psychologů jedině dobře. I když se to dřív nenosilo, je nutno dodat, že role otce je i v prvních týdnech po porodu stejně důležitá, jako je role maminky. Začínají se tak tvořit vzájemné vazby mezi dítětem, matkou, dítětem a otcem. A pokud je muž zpočátku zapojen do výchovy dětí, tak je větší šance, že bude také v budoucnu schopný a ochotný zastoupit matku jak v péči a výchově dítěte, tak i při domácích pracech. A čím dříve muž začne ženě pomáhat, tím je to lepší pro obě strany.

 

Výmluvy mužů
Výmluvy mužů

Možná se vám už někdy stalo, že vás muž odmítl, nechtěl se s vámi milovat. A ono se to ještě stupňuje. Čím to může být?

Mužovo okouzlení ňadry
Mužovo okouzlení ňadry

I když matka příroda stvořila dívčí a ženská ňadra, aby plnila primární účel, a to je kojení, mají obrovský vliv také na muže. Milují je a říká se, že několikaminutový pohled na ženská ňadra dokáže mužům, pokud jej denně opakují, zvýšit jejich věk až o několik let. Jejich obdiv k této ženské chloubě je totiž hluboko zakořeněn v mozkové kůře.

Těhotenství ženy očima mužů
Těhotenství ženy očima mužů

Muži mají mnoho výhod a v řadě žen konkurují ženám, nebo je mohou předhonit. Těhotenství je však výsada, která je výhradně určena ženám. Ale mužů se týká, dokonce více, než by se mohlo na první pohled zdát.

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.