BLOG: HURÁ NA MATEŘSKOU!

27.03.2015 Neustále říkám, že čas neskutečně rychle plyne.. a tahle událost je toho jasným důkazem! Dnes jsem totiž nastoupila na mateřskou „dovolenou“..

NE KAŽDÝ MÁ NÁROK!

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, věděla jsem pouze, že jakási mateřská dovolená existuje. Ale kdy se na ní dá nastoupit a že ne každý na ní má nárok - to jsem do té doby netušila.

 

Takže.. Jak to s ní vlastně je?

 

Žena na ní nastupuje 6 - 8 týdnů před očekávaným porodem a musí splňovat tyto podmínky:

 

  • v den nástupu na mateřskou dovolenou musí ženě trvat účast na nemocenském pojištění (musí být v zaměstnaneckém poměru). Pokud v zaměstnaneckém poměru není, musí na MD nastoupit v tzv. ochranné lhůtě, která je u těhotných žen prodloužena na 180 dní (např. Pokud žena ukončila pracovní poměr k 31.12. 2014, musí na MD nastoupit do 180 dní od tohoto data).

  • žena musí být účastna na  pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na mateřskou.

 

Samozřejmě by se dalo rozepisovat více a zahrnout do tohoto tématu ženy jako OSVČ, ženy, které otěhotní při studiu, atd. Ale já to beru dle toho, co se týká přímo mě a myslím si, že i podstatné většiny.  

BRIGÁDNĚ, PAK NA PLNÝ ÚVAZEK

Jelikož jsem tedy podmínky, které se mě týkaly splnila, mohu si odedneška užívat ten slastný pocit. Dlouho spát, dělat si co chci (nebo spíše co „těhotný stav" dovolí).. Nemusím dodržovat žádné vycházky, prostě nic.. Jsem volná, ničím neomezovaná.

 

Teď pro mě bude MD něco jako brigáda - musím si totiž jen dávat pozor, aby se mě ani malému nic nestalo, sbalit si tašku do porodnice a vše doma připravit na jeho příchod.

A až bude Tadeášek na světě - v ten moment se stane z brigády „práce" na plný úvazek.. Nepřetržitý provoz, který bude fungovat 24hodin/denně.

 

Takže já si tu mojí brigádu hodlám užít do poslední chvíle!!

 

 

Jak jste Vy prožívaly nástup na MD? Těšily jste se? A užily jste si tu dobu do porodu?

 

Krásný páteční den s úsměvem na rtech!

 

Petra  

Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor
Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor

Dětem začnou za měsíc letní prázdniny, což je pro děti samotné velmi žádoucí a vítané, ale pro samotné rodiče je to problém. Kam s dítětem na tak dlouhou dobu, nechat je samotné bez dozoru, nebo jej dát na letní tábor? Kde to je pro dítě bezpečnější? Jeden z nejvíce závažných problémů, se kterým se dítě může v době letních prázdnin setkat je beze sporu sexuální obtěžování.

Když vás dítě přichytí při sexu
Když vás dítě přichytí při sexu

Dříve nebylo výjimkou, když se šestičlenná rodina tísnila v jedné místnosti společně se svými potomky i předky. A tak se děti stávaly svědky rodičovského sexu a ti mladší se dozvídali od starších sourozenců to, co si dnešní děti šeptají v mateřských školách. I dnes si rodiče často neuvědomí, že je v jejich intimních chvilkách může sledovat pár dětských oček.

Co by maminka neudělala
Co by maminka neudělala

Tatínek a maminka jsou sice rodičové, ale každý může mít ke svému potomkovi zcela jiný přístup. Tatínci nemusí až tak řešit to, co má jejich potomek oblečené a jestli jídlo má správnou konzistenci a vypadá na talířku pěkně. Občas koupí dětem pizzu nebo hot dog, aby měli pocit, že má dítě teplou večeři a nemusí doma stát u plotny a trávit čas tím, že budou zkoumat, jestli je vajíčko dostatečně uvařené.

Indicie ohledně sexuálního obtěžování vašich dětí
Indicie ohledně sexuálního obtěžování vašich dětí

I když si to nechcete připustit, sexuální obtěžování dětí se děti a bohužel už ho řada rodičů musela řešit. A nyní, když stojíme na konci školního roku a blíží se doba letních prázdnin, budeme muset dávat na své děti ještě větší pozor, abychom děti do nějaké situace, kdy by jim hrozilo sexuální obtěžování, sami neuvedli. Na co si tedy dávat pozor?

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.