BLOG: NEDUHY PŘED FINÁLEM

13.04.2015 38 (slovy: třicetosm) dní do termínu porodu.. a společně s velkým čekáním se začínají objevovat nešvary, které byly doteď schované..

NEVÍTANÍ NÁVŠTĚVNÍCI NA KŮŽI

Po celou dobu těhotenství se poctivě mažu krémy proti striím. A i když bříško evidentně roste, nikde se, až doteď, žádná neobjevila. Okolí mi říkalo, že už se ani neobjeví - „Jóó, to už by se Ti začali dělat dávno!". Omyl, pár desítek dní před termínem se začínají klubat..

 

Nejprve to byly jen takové dvě, sotva dvoucentimetrové čárky, na levém boku. K dnešnímu dni je tam těch čárek, nyní přibližně pěticentimetrových, asi osm. Na druhém boku to samé.. jen o dvě méně. Na břiše zatím nic. A doufám, že to tak zůstane! Od začátku jsem s pár kusy strií na bokách počítala, jelikož už jich tam pár vybledlých, z doby puberty, kdy jsem přibírala, hubla, přibírala a tak stále dokola, mám. S několika málo kousky (opravdu jen s málo!!) se tedy smířím. Jen prosím, ať se mi nezačnou dělat i přes bříško. Tam bych to asi vydýchávala horko těžko.. 

NATEKLÉ DÁSNĚ

Další věcí, která se objevila téměř na poslední chvíli jsou nateklé dásně. A to opravdu hodně nateklé. V sobotu jsem se vzbudila a ihned jsem cítila, že v puse není něco v pořádku. Necítila jsem tedy bolest dásní, ale trnutí zubů. A když jsem se podívala do zrcadla.. neměla jsem daleko ke zděšení. Dásně před dolními, prostředními čtyřmi zuby jsou napuchlé a to v takovém stylu, že se dají odkrývat. Děs a hrůza..

 

Nejprve jsem si myslela, že to je něco neobvyklého, ale jak jsem zjistila z reakcí kamarádek, známých, rodiny, maminek na internetu - je to v těhotenství naprosto normální jev..

Dávám si tedy teď pozor CO a JAK jím, dásně masíruji a prostor mezi nimi a zuby neustále kontroluji, čistím. Dnes se chystám do lékárny a poté si budu doma dělat výplachy z heřmánkového čaje - ten mi vždy na takovéto věci zabíral..

 

Takže.. ten konec asi nebude tak lehký.. A to ještě netuším, co vše se míní přidat.

Na druhou stranu.. už je to za PÁR a já nejsem žádné, jak se říká, ořezávátko. Takže to vydržím!

 

A co se Vám objevilo za trable, skoro v posledním měsíci, těhotenství? A jak jste to řešily?

 

Krásný pondělní den bez nešvarů všem!

 

Petra

Těhotenství ženy očima mužů
Těhotenství ženy očima mužů

Muži mají mnoho výhod a v řadě žen konkurují ženám, nebo je mohou předhonit. Těhotenství je však výsada, která je výhradně určena ženám. Ale mužů se týká, dokonce více, než by se mohlo na první pohled zdát.

BLOG: STÁLO TO ZA TO!
BLOG: STÁLO TO ZA TO!

Je to za mnou, za námi. Tadeášek je na světě a já jsem díky němu ta nejšťastnější osoba na celém světě..

BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!
BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!

Bez zbytečného rozepisování křičím do světa tu šťastnou novinu!

BLOG: PROZŘENÍ
BLOG: PROZŘENÍ

Dnes dopoledne jsem, opět po týdnu, absolvovala monitor a prenatální poradnu v mnou vybrané porodnici. A i když je u nás, zaplaťpánbůh, vše v pořádku, odcházela jsem z porodnice, jak po ráně palicí..

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.