Bylinky pro zdravé a krásné vlasy

17.02.2015 Než použijete některá bylinková séra, šampony nebo jiné přípravky na vlasy, měly byste se dámy zaměřit na dokonalou čistotu. Jak správně umývat vlasy?

Na mytí vlasového porostu se doporučuje používat vlažnou vodu, nikoliv horkou. Ruce budou totiž po mytí v horké vodě křehké a vysušené, což zapříčiní jejich větší náchylnost na zamaštění. Ve vlažné vodě tedy nejprve vlasy propláchněte a poté do nich jemně vmasírujte menší množství šampónu. Ten následně pečlivě vypláchněte, po té již se můžete pustit do polévání bylinkovým sérem, zábalem nebo odvarem. Příprava není nikterak náročná, může se jednat klidně o bylinkový odvar, podobný čaji.

Po omytí vlasy opatrně vysušte a zabalte je do ručníku či osušky. Zabráníte tak jejich náchylnosti na lámavost a také padání, nebudou se tolik mastit.

Co na zplihlé a mastné vlasy?

Na zplihlé a nadměrně se mastící vlasy je možné použít odvar z lopuchu nebo zábal z pelyňku, rovněž pomáhá sezamový olej či dokonce obyčejná citronová šťáva. No, ona vlastně zase tak obyčejná není. Zplihlé vlasy posílíte rovněž výtažkem z rozmarýnu nebo podbělu.

Vlasy bez lesku

Suché vlasy a vlasy bez lesku nejsou ničím příjemným, osvědčily se zde nejvíce heřmánek, kopřiva nebo kostival. Rovněž se dá využít šalvěj či petržel, které umí vlasy skutečně rozzářit. A také pivaři a pivařky si přijdou na své, výborné jsou pivní zábaly, ke kterým se běžně přidávají takové ingredience, jako je banán nebo vejce. Také vejce s olivovým olejem dokáže velmi výrazně podpořit lesk vlasů.

Padání vlasů

Růst vlasů podporuje bazalka, proti vypadávání je zase dokonalý a velmi osvědčený zábal ze semen pískavice řeckého sena, odvar z lichořeřišnice, rozmarýnu, kopřivy a vinného octa. Také odvar z dubové kůry s příměsí louhované cibule podpoří zdravý vlasový kořínek a zpevní ho natolik, že vás už nebudou trápit vlasy v odpadech a po celém domě.  

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Ženská alopecie, nic příjemného
Ženská alopecie, nic příjemného

Plešatost není zdaleka výsadou jen mužů. U těch se většinou nejedná o tak závažný problém, ba naopak je to známka vysoké hladiny testosteronu. Co ale ženy, které jsou stižené takzvanou alopecií? Ty už jsou na tom poněkud hůře a ne právě nejlépe se dokážou s jakoukoliv formou plešatosti smířit.

 Le Figaro: Ztráta vlasů nemusí znamenat ztrátu šarmu
Le Figaro: Ztráta vlasů nemusí znamenat ztrátu šarmu

Paříž 23. února (ČTK/Le Figaro) - Osudná ztráta vlasů se dříve či později dotýká 70 procent mužů. Je to citlivá záležitost, která se často mění v posedlost. Nicméně prořídlé kštice britských herců Juda Lawa a Jasona Stathama jsou předmětem touhy mnoha žen. Stala se snad plešatost novou módou? Rozhodně je třeba přistupovat k vlastní ztrátě vlasů v naprostém klidu.

Jak se zbavit vytrvalých vší
Jak se zbavit vytrvalých vší

Vši jsou malí živočichové, dokážou ale opravdu zatopit. Není nic horšího, než když podceníte jejich odstranění a po té zaplaví celou rodinu. Bývají sice výhradou dětí, to ale neznamená, že na dospělé nejdou. A když už si myslíte, že jste své dítko dokonale odvšivili, objeví se znovu, v nových generacích a ještě větších počtech. Jak se jich tedy zbavit napořád? Jak bojovat se vší a existuje nějaká prevence?

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.