Co by maminka neudělala

20.06.2015 Tatínek a maminka jsou sice rodičové, ale každý může mít ke svému potomkovi zcela jiný přístup. Tatínci nemusí až tak řešit to, co má jejich potomek oblečené a jestli jídlo má správnou konzistenci a vypadá na talířku pěkně. Občas koupí dětem pizzu nebo hot dog, aby měli pocit, že má dítě teplou večeři a nemusí doma stát u plotny a trávit čas tím, že budou zkoumat, jestli je vajíčko dostatečně uvařené.

A co když pak maminka přijde večer z práce domů? Mají přiznat barvu, nebo si to nechají pro sebe a mamince raději řeknou něco jiného?

A co když dítěti spadne jídlo na zem?

Další podobný případ je, když jde dítě s tatínkem ruku v ruce a baštgí rohlík nebo chleba. Stačí chvíle nepozornosti a rohlík skončí na zemi. Co udělá tatínek - přece nehodí rohlík do koše, to by byla škoda. Pofouká ho a dá ho dítěti nazpět, aby ho dojedl. Ale řeknou to doma mamince - raději ne, co kdyby se na ně oba zlobila kvůli nedostatečné hygieně?

Na večeři se pořádně nadlábneme

A když není maminka večer doma a není co pořádného jíst, tak si s tím tatínek nedělá hlavu - dá malému to, co má rád, aby nešel spát hladový - takové dobré bramborové chipsy určitě dítě pořádně zasytí. Je dost možné, že by to maminka nemusela pochopit, protože výživová hodnota chipsů, které jsou často smažené na palmovém oleji, opravdu není nic moc. A místo pochovaly, jak to doma hezky spolu zvládli, by si tatínek zasloužil kritiku, a to určitě nechce, takže co - raději mamince nebudeme nic říkat, aby se na nás nezlobila. A příště, když budeme spolu sami, tak si dáme zase nějakou dobrotu. Tím by mohl tatínek svého potomka jednoduše a rychle uplatit a utvořit tak alianci proti maminčině snaze po zdravých večeřích.

Tipy pro spokojené manželství
Tipy pro spokojené manželství

Jaké je bohatství dnešní doby? Co víc jak polovině lidí chybí? Je to spokojené manželství. Každé druhé manželství končí rozvodem. A co ta manželství, která sice papírově fungují, ale nevíme, co se odehrává za dveřmi ložnic a pokojů? Je nějaký univerzální klíč, kterým se dají otevřít brány spokojeného manželství a dá se takové manželství v dnešní hektické a uspěchané době ještě vůbec najít?

BLOG: POSLEDNÍ NÁVŠTĚVA DIABETOLOGIE
BLOG: POSLEDNÍ NÁVŠTĚVA DIABETOLOGIE

Tento týden jsem byla naposledy, třikrát hurá, v diabetologické poradně. A stejně jako minule to i tentokrát dopadlo nejlépe jak mohlo.

Vztah rodičů k jídlu
Vztah rodičů k jídlu

Rodiče často vnímají potřebu dítěte jíst jako jedinou, kterou dítě má a často ji zaměňují za všechny ostatní. Pokud se dítěti něco stane, šup mu něco do úst a je klid. Ale pak si neuvědomují, že tak dítě později začne řešit všechny své budoucí trápení a trable.

 Rozdíl mezi vnitřními hodinami a konvencí může škodit zdraví
Rozdíl mezi vnitřními hodinami a konvencí může škodit zdraví

Brusel 29. března (zpravodaj ČTK Jakub Dospiva) - Zvonící budík může být zdraví nebezpečný. Na negativní důsledky častého rozdílu mezi vnitřními biologickými hodinami každého z nás a časem, kdy bychom podle konvencí moderní společnosti měli začít být ráno naplno aktivní, upozorňuje profesorka Martha Merrowová z institutu psychologie lékařské fakulty univerzity v Mnichově.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.