Deštivé počasí a špatná nálada

17.03.2015 Všimli jste si, že za slunečných dnů potkáváte v ulicích a kolem sebe mnoho lidí, kteří se usmívají, jsou pozitivně naladěni a mají radost ze života. Naopak, když je venku pod mrakem nebo prší a sluníčko není celý den vidět. Potkáváte více zamračených lidí a ti jsou jakoby bez života a bez elánu.

Co všechno může způsobit nedostatek slunečního svitu?

Dokonce to lidi vábí k tomu, aby podnikali více trestných činů, a nemusíme chodit daleko pro příklady. Když si uvědomíme, že nejvíce sebevražd je v zemích, kde slunce moc nesvítí, že mnoho trestných činů a kriminality je tam, kde lidem chybí sluneční paprsky, je nad slunce jasnější, že počasí a nálada spolu úzce souvisejí.

Slunce a měsíc mají na lidskou psychiku velkou moc

Je známý jev, že měsíc ovlivňuje lidskou psychiku a také to, jestli jste zrovna náměsíční. A tak také slunce ovlivňuje to, jak se chováte, jak se cítíte a také to, že když jste dlouho v depresi, nemáte na nic náladu a chuť a můžete spáchat věc, kterou byste pozitivně naladěni nikdy nespáchali.

Co tedy s tím?

Pokud víte, že na vás tak nedostatek slunce působí, je nutné se proti tomu bránit a zařídit si přísun radosti a optimismu jinak. Máte rádi hezké české filmy, pak se můžete těšit na to, že si po práci zalezete pod deku a pustíte si reprízu svého oblíbeného filmu. Máte rádi horkou koupel? Pak není nic lepšího, než když se schováte pod podušku a v klidu a v míru se svým mužem srkáte šálek horké čokolády. Na každém dni se dá najít něco pozitivního, jenom to chce chtít a nenechat si zkazit počasím jinak hezký den. Mějte se rádi a těšte se na další den, na životě je krásné, že není pořád stejný, ale vyvíjí se.

 Rozdíl mezi vnitřními hodinami a konvencí může škodit zdraví
Rozdíl mezi vnitřními hodinami a konvencí může škodit zdraví

Brusel 29. března (zpravodaj ČTK Jakub Dospiva) - Zvonící budík může být zdraví nebezpečný. Na negativní důsledky častého rozdílu mezi vnitřními biologickými hodinami každého z nás a časem, kdy bychom podle konvencí moderní společnosti měli začít být ráno naplno aktivní, upozorňuje profesorka Martha Merrowová z institutu psychologie lékařské fakulty univerzity v Mnichově.

Zlepšete náladu přírodní cestou
Zlepšete náladu přírodní cestou

Pochmurný podzim už je tady a ještě chmurnější zima se blíží, stejně jako deprese, smutky a špatné nálady, které jsou s počasím až překvapivě propojeny. Vaše špatná nálada ovšem nemusí být způsobena jen počasím, těch faktorů, které ji každodenně ovlivňují, je více než dost. Jak tedy proti splínu bojovat? Jak dosáhnout lepší nálady za každého klimatu a smát se nejen ve slunných dnech?

Změny počasí útočí na naši imunitu! Podpořte ji lykopenem.
Změny počasí útočí na naši imunitu! Podpořte ji lykopenem.

Lykopen je obsažený především v rajčatech, ale i v dalších plodech, a v poslední době se o něm hovoří stále více. Bylo totiž prokázáno, že je velmi silným antioxidantem. Je to dokonce silnější prostředek proti karcinogenům, než oblíbené vitamíny skupiny E. Řadí se do skupiny karotenoidů, které mají obecně blahodárný vliv nejen na ochranu organismu proti rakovině, ale rovněž na dobrou kvalitu pokožky.


Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!
Vánoční soutěž
Vánoční soutěž
Získejte poukaz do lékárny v hodnotě 500 Kč
Získejte poukaz do lékárny v hodnotě 500 Kč
Soutěžte s Dapis gelem
Soutěžte s Dapis gelem
Spuštění webu Tvé zdraví
Spuštění webu Tvé zdraví
Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***