Geopatogenní zóny: jsou výmyslem či nikoliv?

07.09.2015 Už jste slyšeli o místech na zemi, která mají negativní až zhoubné účinky na lidské zdraví? Říká se jim geopatogenní zóny, a někdo na ně věří, jiný zase ne.

 

Tyto zóny mají mít negativní vliv na naši imunitu, spánek, vyvolávají bolesti hlavy, únavu a při dlouhodobém působení různé nemoci i rakovinné bujení. Jejich působení prý navíc zhoršuje elektrosmog, který je dnes skoro všude kolem nás. Podle různých teorií jsou geopatogenní zóny způsobeny narušením vibrací a vlnění, vycházejících ze Země. 

 

Názory se velmi liší

 

Tento termín s oblibou používají léčitelé a psychotronici. Ti, kdo na takové nepodložené teorie nevěří, argumentují tím, že geopatogenní zóny nelze měřit žádnými známými přístroji, a tedy neexistují. I vědci ale připouštějí, že ne vše na zemi lze dnes dostupnými nejmodernějšími přístroji změřit. Vyhledat tyto zóny nelze ale nijak jinak, než psychotronicky.   

 

Co tvrdí ti, kdo na geopatogenní zóny věří

 

Co tedy tvrdí psychotronici? Proces vyhledávání je založen na komunikaci s podvědomím. Člověk, jako součást přírody, dokáže tyto zóny najít, i když o tom třeba ani neví. Rozeznat geopatogenní zóny dokáže téměř každý z nás po určitém zácviku. Využívá se k tomu nejčastěji kyvadlo. Cílem je najít dané zóny, určit míru jejich škodlivosti a odstínit určitý negativní prostor.  

 

Je mnoho odpůrců této teorie

 

Odpůrci těchto teorií zastávají názor, že jde o výmysly, a že metody, využívané při zjišťování údajných zón jsou pouhými podvědomými ideomotorickými pohyby nebo podvodem. Názor si asi bude muset udělat každý sám. O škodlivosti elektrosmogu, který má údajně působení geopatogenních zón zhoršovat, ale není pochyb.

Měli bychom se raději zaměřit nejprve na faktory, které jsou prokazatelné, a které můžeme v naší domácnosti omezit. To znamená snažit se snížit působení elektronického smogu, a to především v místnosti, kde spíme, nebo kde se často vyskytujeme, a nemít v ložnici žádné elektrické spotřebiče, ani mobilní telefony. Vyzkoušet také můžeme metodu fengshui, a vytvořit si harmonický domov na základě tohoto starobylého čínského učení.

 

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

B-Komplex forte a hroznový cukr

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.