Konopí je zdravé, ale drahé

24.03.2015 Léčebné účinky konopí jsou známé už dávno, ale pravděpodobně až dnes jsme svědky největšího boomu a také vědeckého pohledu na marihuanu. Ukazuje se, že dokáže léčit mnohé nemoci, na druhou stranu se ale pěstují odrůdy, které jsou vhodné spíše ke kouření a tak nastává takřka neřešitelný problém, spočívající v legislativě. Legalizovat pěstování konopí či nikoliv? Toť současná velká otázka mnoha vlád a stále přibývá zemí, kde si již nemocní můžou vypěstovat vlastní léčebné konopí, nebo je volně v prodeji.

Nedostupnost

Situace se nedávnou poněkud změnila také u nás, bylo slavnostně schváleno legální použití léčebného konopí. Bohužel se ale ukazuje, že pouze možnost zakoupení léku v podobě canabinoidů s sebou přináší určitá úskalí. Vzhledem k tomu, že u nás nejsou kvalitní pěstitelé se zkušenostmi, je konopí dováženo především z Holandska a jeho cena se může vyšplhat až k 300 korunám za gram, což je mimochodem mnohem více, než když si koupíte „trávu" na černém trhu.  

Není zájem

Jen pro představu, jeden gram je asi jednodenní minimální dávka konopí pro nemocného. Náklady za měsíc se tak mohou vyšplhat až do mnoha tisíc, což si pochopitelně například důchodci nemohou dovolit. Na dostupnosti nepřidává ani fakt, že se u nás nachází snad jediná lékárna v Praze, kde je konopí takto nabízeno a i podle zdejších prodejců o ně není téměř žádný zájem.  

Legalizovat?

Co z toho plyne? Nebylo by snad lepší konečně legalizovat pěstování lékařského konopí? Pokud by si mohl nemocný vypěstovat doma alespoň 5 rostlin, samozřejmě pouze k lékařským účelům, bylo by po potížích. Co by na to ale řekli farmaceutické společnosti, konzervativní politikové a konec konců také černí překupníci? K tomuto jednoduchému řešení, které se jasně nabízí, povede pravděpodobně ještě velice trnitá cesta.

Nejvýznamnější léčebné přínosy konopí:

  • Prevence a léčba rakoviny

  • Léčba astmatu

  • Léčba revmatu

  • Omezení lupénky

  • Pomoc při cukrovce

  • Omezení bolestivosti

  • Vhodné v boji s roztroušenou sklerózou

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Konopné mazání

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.