Krásná pleť není jen tak

16.10.2014 Pokud chceme mít krásnou pleť, bude nás to stát hodně úsilí, a to zvlášť nyní po letních radovánkách, kdy jsme dávali své pleti pořádně zabrat. Mohou nás trápit opary, pigmentové skvrny, bradavice nebo plísně.

Máte na těle pigmentové skvrny a nevíte, jak se jich zbavit?

 

Léto skončilo a mnozí z nás si odvezli nepěkné suvenýry, jakými jsou například pigmentové skvrny. Jak se jich rychle a účinně zbavit? Pigmentová skvrna znamená, že přirozené kožní barvivo je na části těla ve vyšší koncentraci. A postihuje místa, která zasáhlo prudké sluníčko, takže nejčastěji na ramenou, předloktí nebo na obličeji.

 

Kosmetika se sjednocujícím odstínem pleti a jiné možnosti

 

Můžeme na ně použít kosmetiku, která sjednocuje barevný tón pleti a která vyrovná barvu kůže. Jsou to séra a krémy s ovocnými kyselinami či vitamínem A. Ještě zásadnější terapii skýtá hloubkový peeling, který nám provede odborník či laser či IPS - intenzivní pulzní světlo. Pomoc hledejme u dermatologa.

Pokud chcete mít pokožku komplexně ošetřenou, pak volte krémy, které budou obsahovat selen, vitamín C a E a kyselinu pantothenovou.

 

Jak si uchovat opálení co nejdelší dobu?

 

A když si chcete uchovat své krásné opálení co nejdéle, pak se natírejte hydratační emulzí, která bude obsahovat samoopalovací látky. Buďte ke své pleti šetrní a nemáčejte se dlouho ve vaně, ani se moc nedrhněte. Vždy pleť hydratujte vhodným sprchovým gelem.

 

S koncem léta se setkáváme více i s bradavicemi 

 

Bradavice trápí lidi, kteří mají nějaké kožní nemoci, nebo mají sníženou imunitu. Pokud jste si užívali léto u bazénu, byla to živná půda pro to, abyste si odnesli tento suvenýr. Bosá noha tak přímo došla do styku s jinými verukami.

Jak se jich zbavit?

Bradavice léčíte podle její velikosti a typu. Používá se kyselina mravenčí nebo kryoterapie, což je zmražení (to probíhá tekutým dusíkem).

 

Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků
Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků

Odstranění chloupků z jakékoliv části ženského i mužského těla může znamenat velkou bolest a často také kožní problémy a reakce. Co myslíte, existují i zcela bezbolestné metody? Tedy kromě holení, které porost jen zahustí? Vězte, že ano. Jednou z nich je fotoepilace, která se při komplexní aplikaci nazývá také fotoomlazení. Tato metoda je zcela neinvazivní a její spektrum použití je mnohem širší. Kromě odstranění vlasů a chloupků, dokáže také vyhladit pokožku, odstranit pigmentové skvrny nebo léčit akné.

Údržba kůže po letních dnech
Údržba kůže po letních dnech

Léto nám pomalu končí a je ten správný čas na to, abychom vhodně ošetřili naši pleť, která dlouhým pobytem na slunci dostala velmi zabrat. Kůži určitě neprospělo sluníčko, slaná či chlórovaná voda nebo klimatizace, kterou jsme měli celé léto puštěnou, abychom zvládli pobyt v horkých kancelářích. Všechny tyto faktory natolik vysušily pokožku a porušily její ochrannou vrstvu, že nás mnohdy začíná svědit a loupe se.

Zdraví a krása v šálku kávy?
Zdraví a krása v šálku kávy?

Jste klasický pijan kávy? Nedokážete si představit, že byste se ráno probudili a nedali si svůj oblíbený šálek kávy, který vám nakopne do dalšího těžkého dne? A je pití kávy zdravé, nebo spíš tělu uškodíte, pokud svůj pravidelný denní rituál opakujete den co den s železnou pravidelností?

Bylinky, které rozzáří vaši pleť
Bylinky, které rozzáří vaši pleť

Jak jistě víte, postarat se o svou pleť v každém období roku není zrovna jednoduchou záležitostí. O to horší je to pak v zimě, kdy ženy věnují své pleti opravdu zvýšenou péči a je to nutné. Pokožka se více vysušuje, ztrácí svou pružnost a je tak více náchylná na různé fyziologické poruchy nebo dokonce onemocnění.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Vitamin C a hroznový cukr

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.