Líní měšťáci a sportovní děti z vesnice?

10.04.2015 To je mýtus, který se donedávna prosazoval, ale to už není dávno pravda. Lidé si mysleli, že děti, které žily na venkově nebo na maloměstu, tráví hodně času venku a naběhají se svými kamarády dlouhé hodiny po venku.

Opak je pravdou

Ale podle posledních výzkumů už to dávno není pravda. Ukazuje se dokonce pravý opak. Děti, které žijí ve velkých městech ve svých pohybových aktivitách daleko předčí své vrstevníky z malých měst a vesnic. Chodí po sportovních kroužcích a nespí na vavřínech. Jsou zdatnější a nevadí jim, že často se na místo určení musejí dostávat auty nebo hromadnou městskou dopravou. Snaží se žít sportovně a dělat pro své zdraví a tělo co nejvíce. A kdo se musí víc snažit, aby dosáhl svého snu, ten si potom váží více a je tím víc zodpovědný k tomu, co dělá, ať už je to sport nebo cokoliv jiného.

Jak je to možné?

Čím to může být způsobené? Také například tím, že děti musejí pro to, aby se dostali do sportovního kroužku často daleko dojíždět, a váží si toho, že jej mohou provozovat. Děti, které žijí v malých městech, se často spoléhají na to, co jim zorganizují rodiče. Dívky jsou na rozdíl od chlapců flexibilní, ale kluci zase dominují v řadě pohybových aktivit. Je to asi jasné rozdělení, které nikoho nepřekvapí. Chlapci vynikají v aktivitách, kde jde o rychlost, dravost, týmovost a kolektivnost, dívky zase v disciplínách, ve kterých jde spíš než o silovost o elegantnost, grácii, šarm.

Takže už dávno neplatí, že děti z vesnice a venkovských oblastí lítají přes den po venku a hrají na honěnou, na schovávanou a hrají kolektivní hry typu fotbal, košíková nebo nohejbal. Svět se mění a s ním také rozdělení měst a venkova a jejich hodnot a kritérií.

Základní strečinkové cviky
Základní strečinkové cviky

Protahování těla neboli strečink již patří neodmyslitelně ke každému cvičení a sportu, takto se můžete protahovat také před náročným výkonem nebo po práci, při které dostaly vaše svaly a klouby zabrat. Chcete znát pro začátek základní strečinkové cviky, které zvládne naprosto každý?

5 jednoduchých cviků na bolavá záda
5 jednoduchých cviků na bolavá záda

Ten, kdo udržuje v dobré kondici své zádové partie, napomáhá lepšímu zdravotnímu stavu také u dalších oblastí těla, které mohou být problematické a souvisí s páteří a pohybovým aparátem. Cvičení zad je výborná prevence proti bolestem hlavy, ramenních a kyčelních kloubů a samozřejmě také samotných zad a páteřního aparátu. Shrňme si 5 základních cviků na procvičení zad, které zvládne každý a nejsou k nim třeba náročné a nákladné pomůcky.

Jak nastartovat hubnutí
Jak nastartovat hubnutí

Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV
Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV

Rotana není zbraní japonských ninjů, není to ani erotická pomůcka, jak by se mohlo nabízet, spíše ji budete znát jako rotační balanční podložku. Slouží pro cvičení a vylepšení horní poloviny těla, formuje stehna, hýždě i lýtka, velmi dobře se hodí také na protažení před náročnějšími sportovními aktivitami. Tato pomůcka cvičitelů je velice jednoduchá a dá se použít kdekoliv, dokonce i ve velmi stísněných podmínkách malého bytu. Přitom vás roztančí, zpevní vaše bříško i zadeček.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Vitamin C a hroznový cukr

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.