Pomozte svým kloubům!

18.06.2014 Trápí vás bolesti kloubů a není den, kdybyste se cítili zcela fit? Nezoufejte. Problémy s kloubním aparátem postihnou postupně každého z nás. Proto, aby se vaše klouby neopotřebovávaly tak rychle, můžete využívat správnou výživu a doplňky stravy VITALAND, které vám usnadní život bez bolesti.

 

Již od útlého věku, kdy se začínáme pohybovat, zatěžujeme kloubní aparát. Zdravé klouby jsou samozřejmostí u mladé populace, s přibývajícím věkem však narůstají zdravotní problémy, a to často z důvodu úrazu, zranění, nemoci či oslabení organismu. Dochází k úbytku kloubní chrupavky, a tak klouby začínají být méně pohyblivé. 

 

Funkce chrupavky

Samotná chrupavka se skládá z chondrocytů - buněk, které jsou základním stavebním kamenem chrupavky a mezibuněčné hmoty obsahující dvě složky - vláknitou složku tvořenou kolagenovými vlákny a amorfní složku tvořenou proteoglykany (glukosaminem a chondroitinem).

 

Aby mohlo docházet ke správnému fungování kloubního aparátu, měla by kloubní výživa obsahovat účinné látky podporující funkčnost pojivých tkání. Mezi tyto látky patří Glukosamin, Chondroitin sulfát, Vitamin CBoswellia Serrata

 

 

- Glukosamin se podílí na stavbě každé chrupavky. Vstřebává se do zažívacího traktu, zabudovává se do kloubní chrupavky a zlepšuje její kloubní pohyblivost a pružnost.

- Chondroitin sulfát je hlavní součástí mezibuněčné hmoty chrupavky. Váže v tkáni vodu, udržuje její pevnost a tvar. Zabezpečuje mechanické a elastické vlastnosti pojivých tkání. Má protizánětlivý účinek a podporuje regeneraci kloubní chrupavky.

 

 

 - Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu a příznivě ovlivňuje stav chrupavek. Napomáhá vstřebávání ostatních účinných složek, jež tělo potřebuje pro správnou funkci.

 - Boswellia Serrata vykazuje protizánětlivý účinek a podporuje pružnost a pohyblivost kloubů při zvýšené námaze. 

 

V dnešní době existuje celá řada nemocí bolesti kloubů, s kterými se populace musí potýkat. Mezi nejčastější onemocnění bolesti kloubů patří revmatoidní artritida, Bechtěrevova nemoc, Psoriatická artritida nebo artróza, která se vyskytuje zejména u starší části populace. Díky komplexní řadě přípravků kloubní výživy VITALAND ProFlex máte možnost udržovat své klouby v plné kondici. VITALAND ProFlex zakoupíte ve VITALAND prodejnách a na eshopu www.vitaland.cz.

Vaše klouby již nemusí trpět!

Osteoporóza je u mužů vážnější než u žen
Osteoporóza je u mužů vážnější než u žen

Řím 17. října (ČTK/Corriere della Sera) - Na otázku, zda mohou osteoporózou onemocnět i muži, je odpověď poměrně snadná. Nejde totiž o ryze ženskou chorobu, právě naopak: trpí jí mnozí muži, ale jen málokteří vědí, že jsou vystaveni nebezpečí.

Klouby nelze ošidit
Klouby nelze ošidit

pokud začnou bolet klouby, vnímáme věk daleko intenzivněji a nejenom to, je to jako bychom náhle zestárli o deset a více let.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.