Potraviny, které Vám dodají energii a nakopnou Vás

09.02.2015 Když jste unavení a potřebujete dodat energii, káva vás napadne jako první, jenže kofein je dobrý sluha, ale špatný pán. Pokud vám připadá, že se po svátcích nemůžete dostat do tempa, tělo je líné a mozek jakbysmet. Tady je pár tipů na potraviny, které vás povzbudí a navíc si pochutnáte.

Banány

Toto ovoce má vysoký podíl přírodního cukru, který se rychle uvolní do krevního oběhu a tak vám dodá okamžitou energii. Banán je výbornou zásobárnou draslíku, důležitého pro správnou funkci nervů a svalů.

Granátové jablko

Možná k tomuto exotickému zatím nemáte důvěru, ale věřte, že rubínová zrnka obsahují mimořádné množství vitaminů a minerálů, především železa, draslíku a vápníku. granátové jablko je výrazný antioxidant a to díky vysokému obsahu flavonoidů, navíc přispívá ke kvalitnímu trávení a pěknému vzhledu pokožky.

Brokolice

Stejně jako ostatní druhy tmavě zelené zeleniny je plná kyseliny listové a koenzymu Q10 - nedostatek této látky v těle se může projevit únavou a sníženou výkonností.

Čočka

Co se týče obsahu železa, tak se vyrovná i masu. To, že se cítíte vyčerpaní a bez energie způsobí právě nedostatek železa. 

Naklíčené luštěniny

Můžeme je nazvat opravdovými životabudiči a přitom jsou levné a klidně si je můžete vypěstovat doma. Naklíčené mungo, cizrna, čočka nebo hrách, jsou přímo nabyté vitamíny, minerály a stopovými prvky, ty navíc podporují nervovou soustavu a bojují proti nervozitě a stresu.

Sušené ovoce

Sušené švestky obsahují měď a ta je nezbytná pro tvorbu nervových vláken. Meruňky obsahují železo, jehož nedostatek v krvi se projevuje únavou.

Voda s citronem

Jak všichni víme, tak dehydratace vyvolává únavu. Pokud už nevíte co by vás probudilo, zkuste tento nejjednodušší ze všech prostředků.

Avokádo

Snižuje hladinu cholesterolu a to díky obsahu mononenasyceného tuku, navíc dodá energii. Avokádo také zlepšuje paměť a soustředění.

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.