Raw potraviny- syrové zdraví

03.04.2015 Pro charakteristiku Raw potravin postačí pro začátek říct, že jsou to složky stravy v syrové nebo dokonce živé podobě. Lidé, kteří se takto stravují, se nazývají vitariáni. Hlavním cílem je získat hodnotné živiny, které nejsou tepelně upravovány při teplotě vyšší než 45 stupňů Celsia.

Bylo prokázáno, že tepelná úprava ze stravy odstraňuje většinu příznivých látek a jejich účinků na naše tělo, někteří lidé tedy stále více inklinují k syrovému jídlu. A které významné látky jsou zachovány?

  • Enzymy

  • Minerály

  • Vitamíny

Co jí vitariáni?

Vitariáni nejčastěji konzumují syrovou zeleninu, ovoce a různé další složky ze světa flóry. Například to mohou být oříšky nebo semínka, ty vlastně všichni známe a ani netušíme, že konzumujeme Raw food. Ale pozor, nesmí být pražené ani jinak zahřívané na již zmiňovanou teplotu.

Plusy raw food

Raw food, tedy syrová strava, nabízí nesporně mnohé výhody, které vedou k zdravějšímu životu jedince. Dámy, ale i mužové, kteří potřebují shodit nějaká ta kila, jistě ocení pozitivní úbytek cholesterolu, který se dostaví již poměrně záhy, navíc dojde k očistě či detoxikaci organismu.

Syrová strava působí velice pozitivně také na pleť, vlasy a nehty, které zpevňuje a obohacuje. Vysoká energetická hodnota vám zajistí po celý den spoustu energie, vlastně nebudete potřebovat ani tolik spánku. Velkou výhodou pro ty, které dosud často pálila žáha, je obsah zásadotvorných látek, které zajistí naprostý klid v žaludku. Překyselování může mít mimochodem i fatální následek v podobě karcinomu.  

Čisté tělo a čistá mysl

Tělo bude absolutně čisté a vyčistíte si také mysl, s konzumací raw potravin přichází po čase pocit absolutní pohody jak na těle, tak na duchu, tělo je významně posíleno také z imunologického hlediska.

Syrová strava je návrat ke kořenům a možná by takový způsob života měl zkusit každý. Někdo u něj zůstane, jiný ne, ale ten první se bude cítit dlouhodobě v pohodě, bez zdravotních problémů a nadměrného stresu.

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

8 potravin, které urychlí metabolismus a pomohou efektivně hubnout
8 potravin, které urychlí metabolismus a pomohou efektivně hubnout

Nedaří se vám efektivně zhubnout? Kromě zdravého pohybu vám mohou pomoci některé potraviny, které více než jiné urychlují metabolismus.

Pomůže džusová dieta?
Pomůže džusová dieta?

Dieta za pomoci džusů- hloupost, nebo něco, co funguje? Pročištění organismu pomocí ovocných a zeleninových šťáv je dnes velmi populární.

Ani při dietě se tělo neobejde bez tuků
Ani při dietě se tělo neobejde bez tuků

Snažíte se zhubnout? Potom se možná instinktivně začnete vyhýbat všemu, co obsahuje tuk. To ale může být špatně. Tuk potřebuje naše tělo jako jednu ze základních živin. Nesmí jej být samozřejmě moc, a musí jít o tuk správný. Dieta bez tuku škodí podobně jako ta, která je tučná až příliš.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.