Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV

15.07.2015 Rotana není zbraní japonských ninjů, není to ani erotická pomůcka, jak by se mohlo nabízet, spíše ji budete znát jako rotační balanční podložku. Slouží pro cvičení a vylepšení horní poloviny těla, formuje stehna, hýždě i lýtka, velmi dobře se hodí také na protažení před náročnějšími sportovními aktivitami. Tato pomůcka cvičitelů je velice jednoduchá a dá se použít kdekoliv, dokonce i ve velmi stísněných podmínkách malého bytu. Přitom vás roztančí, zpevní vaše bříško i zadeček.

 

S rotanou můžete cvičit třeba při televizi, nebo si pustit svou oblíbenou hudbu a vlnit a točit se v jejím rytmu. Dalo by se říct, že rotana je doslova stvořená k tomu, abyste při ní vnímali také přidaná média, bez potíží si vychutnáte svůj oblíbený pořad, film, nebo si plnohodnotně zacvičíte s instruktážním videem. Při provádění cviků na rotaně se většinou nacházíte ve vzpřímené poloze, proto nečiní pražádné potíže také přesné kopírování instruktora.

 

Rotana s magnety

 

Rotany se rozdělují do různých kategorií, dle účinnosti, ale také podle povrchových úprav a vylepšení. Tak například si můžete pořídit rotanu s magnety, které vylepšují kvalitu cvičení a dávají tělu impulsy prostřednictvím akupunkturních bodů na chodidlech.  

 

Masážní efekt rotany

 

Další možností jsou masážní rotany. Na povrchu jsou umístěny různě tvarované vystupující body, mající rovněž akupunkturní účinek a masírující spodní část nohou. Moderní a pohodlnou možností je ale také rotana, která využívá napájení elektřinou a generuje sama masážní vibrace.

Na rotaně se nemusí jen stát, můžete se na ni bez potíží posadit nebo si dokonce lehnout. Je pravda, že většinou mají tyto pomůcky kruhový tvar, výjimkou ale nejsou také moderní balanční podložky, které určitým způsobem rotují, vibrují a přitom nemají tvar kruhu. Hlavní je však vždy váš komfort a také šetření prostoru, a především zdraví a krásná postava.

 

Základní strečinkové cviky
Základní strečinkové cviky

Protahování těla neboli strečink již patří neodmyslitelně ke každému cvičení a sportu, takto se můžete protahovat také před náročným výkonem nebo po práci, při které dostaly vaše svaly a klouby zabrat. Chcete znát pro začátek základní strečinkové cviky, které zvládne naprosto každý?

5 jednoduchých cviků na bolavá záda
5 jednoduchých cviků na bolavá záda

Ten, kdo udržuje v dobré kondici své zádové partie, napomáhá lepšímu zdravotnímu stavu také u dalších oblastí těla, které mohou být problematické a souvisí s páteří a pohybovým aparátem. Cvičení zad je výborná prevence proti bolestem hlavy, ramenních a kyčelních kloubů a samozřejmě také samotných zad a páteřního aparátu. Shrňme si 5 základních cviků na procvičení zad, které zvládne každý a nejsou k nim třeba náročné a nákladné pomůcky.

Jak nastartovat hubnutí
Jak nastartovat hubnutí

Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

Vibrační přístroj zatřese s vaší váhou
Vibrační přístroj zatřese s vaší váhou

Diety jsou krásná a lákavá věc, jejich účinnost je však většinou zcela nulová, pokud nejsou spojeny s pohybem, a to v co největší míře.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.