TERMÍN NENÍ ZHOLA NIC

20.04.2015 Skoro po celou dobu těhotenství jsem si říkala, že jsem napřed. Ve všem. Věci, které holky pořizovaly, dělaly.. Ty já už měla dávno za sebou. Někdo by si tedy mohl říct: „Tý jo, ta je připravená!“ Ale – to je OMYL! Jednu, poměrně důležitou věc odkládám a mohlo by se mi to vymstít..

VŠE PŘIPRAVENO? ANI NÁHODOU!

Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, ihned mi v hlavě naskočil harmonogram, co budeme kdy pořizovat, kdy sestavovat, atd. Díky tomu jsme kočárek uskladnili k mým rodičům snad už ve druhém měsíci těhotenství, oblečky jsem nakupovala od dob prvního screeningu, postýlku máme také už pěknou řádku měsíců složenou v ložnici a veškerou kosmetiku a lékárnu? To vše máme v komodě uskladněno také přibližně 3 měsíce. Opravdu vše je přichystáno na příchod nového člena rodiny. Na jeho příchod domů, mezi nás. Ale co se týče samotné minuty M, hodiny H a s tím spojeným odjezdem do porodnice. Tak na to nejsem připravena VŮBEC!!

Z KVĚTŇÁTEK DUBŇÁTKA

Od začátku sedmého měsíce (možná dokonce šestého) si říkám, že si musím sbalit tašku do porodnice. Musím, musím, musím. Zítřejším dnem vstupuji do měsíce devátého a mám sbaleno? Nikoliv! Seznam věcí, které mám mít sebou visí na lednici, ale to je tak vše. K ničemu jinému jsem se ještě nedokopala. Měla bych to ale, po ohlédnutí kolem sebe, hodně rychle napravit..

 

Navštěvuji totiž jedny internetové stránky, kde se schází snažilky, budoucí i stávající maminky.. Jsem tedy denně v kontaktu převážně s těmi, které mají termín porodu podobně jako já. A jak to tak vypadá, hodně miminek, které měly přijít na svět v květnu se rozhodlo pobyt u maminek v bříšku ukončit předčasně. A to mě začíná děsit. Co kdyby to potkalo mě? Je krásné, že Tadeášek má vyskládanou garderobu ve skříni, ale k čemu mi to je, když maminka je lempl a nemá doteď sbalenu ani jednu věc do porodnice. Co když to u nás pak půjde ráz naráz a čas na nějaké balení, dobalování prostě nebude? Kdo ví, co vše a hlavně KDY se může stát..

 

A proto se ve středu jedeme podívat s mým drahým do porodnice, kde seznam věcí ještě raději prodiskutuji s porodní asistentkou a nejdéle ve středu večer balím „kufry".

Teprve pak se totiž budu moci bez obav těšit na příchod našeho malého zázraku a nebudou se mi před očima prohánět katastrofické scénáře..

 

A kdy jste měly Vy sbaleno? Pokud dříve, vyplatilo se Vám to?

 

P.S.: V pátek k nám doletěly výsledky našeho těhotenského focení a tak se Vám chci pár zachycenými momenty pochlubit. Myslím, že budeme mít krásnou památku, co Vy na to?

 

Nádherný pondělní den!

 

Petra

Těhotenství ženy očima mužů
Těhotenství ženy očima mužů

Muži mají mnoho výhod a v řadě žen konkurují ženám, nebo je mohou předhonit. Těhotenství je však výsada, která je výhradně určena ženám. Ale mužů se týká, dokonce více, než by se mohlo na první pohled zdát.

BLOG: STÁLO TO ZA TO!
BLOG: STÁLO TO ZA TO!

Je to za mnou, za námi. Tadeášek je na světě a já jsem díky němu ta nejšťastnější osoba na celém světě..

BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!
BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!

Bez zbytečného rozepisování křičím do světa tu šťastnou novinu!

BLOG: PROZŘENÍ
BLOG: PROZŘENÍ

Dnes dopoledne jsem, opět po týdnu, absolvovala monitor a prenatální poradnu v mnou vybrané porodnici. A i když je u nás, zaplaťpánbůh, vše v pořádku, odcházela jsem z porodnice, jak po ráně palicí..

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.