VIDEO: Dostali jste padáka? Nepropadejte panice, přinášíme tipy, jak se s takovou situací vypořádat

21.08.2014 Ztráta zaměstnání působí na každého jedince jinak. Nedá se třeba říct, že muži jsou v tomto odolnější než ženy, vždy záleží opravdu na daném jednotlivci. Nikdy to však není lehké, když ztratíte práci, a je třeba se s tímto faktem co nejdříve vyrovnat a hledat nové možnosti, kdoví, třeba konečně najdete takovou práci, o které jste snili.

 

Zkuste v tomto na první pohled frustrujícím stavu najít také nějaká ta pozitiva. Tak třeba rázem budete mít více času na pěstování různých zálib, sportu a zdravého života. V důsledku omezených financí na potraviny se také stanete šetrnějšími. A samo sebou ve svém volném čase můžete studovat a rozvíjet právě ony schopnosti, které budete nabízet svému možná budoucímu chlebodárci.

 

Život jde dál

 

Dále pokračujte v normálním životě, tedy pokud hovoříme o styku s přáteli a společenských aktivitách. Svůj volný čas můžete využít smysluplněji, než jen pláčem nad rozlitým mlékem. Ať již to byla Vaše vina, nebo jen nutné snižování stavů, musíte začít rázně jednat. Co takhle zkusit dělat to, co Vás vždy bavilo? Ale to nebude samozřejmě tak jednoduché.

Pokud si jste jistí tím, že můžete některému zaměstnavateli nabídnout něco víc než ostatní, neváhejte ho kontaktovat, klidně si zažádejte o osobní schůzku. To, jak zapůsobíte svým charismatem a vizáží, může být velmi podstatné.

 

Pokud se Vám situace jeví přece jen nezvladatelná, neváhejte se obrátit na odborníky. Využít můžete například služeb Mgr. Petry Kolaříkové z Poradny pro život v Přerově - http://www.eftprerov.cz/

A co úřad práce?

 

Spoléhat na úřad práce se nemusí vyplatit. Bohužel situace je dnes taková, že úředníci v tomto sektoru toho mají opravdu až nad hlavu, tedy alespoň se tak tváří a jen těžko Vám najdou takový džob, se kterým budete spokojení. 

 

Nabídka na internetu

 

Díky internetu najdete novou práci možná mnohem rychleji. Existují totiž různé servery na hledání, kterých není vůbec málo, spíš naopak, v té záplavě se začnete brzy ztrácet. Nabídky volných míst však bývají většinou dosti podobné, ideální tak je zaměření na jediný portál, o kterém víte, že má renomé. Velkou výhodou pracovních portálů je propojenost a okamžitá informovanost o dané pozici, samozřejmě v závislosti na tom, jaké jste zadala vyhledávací informace. 

 

Jde pracovat z domu?

 

Na síti se objevují také nejrůznější nabídky domácí práce, a že jich je. Začíná to klasikou v podání různých letadel, kolotočů a jiných atrakcí, ze kterých většinou velice rychle spadnete obráni o finance a zchudlí ještě více. Naštěstí tento řetězec nabídek končí většinou prací, která skutečně funguje.

Tak třeba výbornou možností pro bývalé úřednice, úředníky a ty, co pracovali v kanceláři, je pomoc v administrativě. Zde se jedná o poměrně dobře fungující záležitost, ale ne právě kvalitně hodnocenou. O něco vyšší level pak můžou tvořit texty. Psaní různých textů pro internetové stránky, blogy a magazíny skutečně funguje, ale podmínkou je bezchybné a také originální psaní, kladené nároky jsou poměrně vysoké.

Další práce na internetu jsou například: nabízení produktů, půjček, smluv, realitní agenti, herbalife a jiné lehce pochybné aktivity. Ve většině případů nepředstavují zrovna ideální řešení ztráty zaměstnání. Raději využijte internet k hledání a kontaktování firem, osobnímu rozvoji a také komunikaci s přáteli, kteří můžou nějakou tu práci „dohodit".

 

Nehledejte, nabízejte

 

Situace s nabídkou práce v České republice není růžová, a tak se nabízí i možnost vycestovat. Tato alternativa je ovšem vhodná spíše pro ty, kteří dosud nejsou obtíženi rodinnými závazky.

Místo hledání „jakékoliv práce" se rozvíjejte a nabídněte to, v čem nad ostatními vynikáte, oslovujte společnosti. Nebo se zaměřte na Vám blízké obory a odvětví, o kterých máte jistotu, že jsou progresivní a nabídnou Vám živnou půdu a zázemí také v budoucnu. 

 

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.