Vlasové masky, které si připravíte samy

28.12.2014 Pokud vás mrzí, že se příliš vážete na to, co je v obchodech a upřednostňujete vlastní produkty, ráda si vyrábíte domácí pleťové masky, domácí likéry a sirupy, pak zkuste také i domácí vlasovou masku.

Domácí maska z avokáda

 

První z nich je velmi oblíbená. Budete potřebovat dvě lžíce vodky, dvě lžíce medu, půl vyzrálého avokáda a žloutek z jednoho vajíčka. Vše dejte do skleněné nádoby a rozmačkejte to, až vám vznikne krém. Tento krém si dejte na umyté a čisté vlasy a nechejte směs asi půl hodinky působit. Můžete si při tom číst svůj oblíbený časopis nebo zalévat květiny. Na co jsou ony ingredience pro vlasy dobré a užitečné? Vodka je vhodná pro to, aby zbavila vlasy mastnoty a prachu, med s avokádem hydratují vlasové kořínky a vaječný žloutek pomůže lépe rozčesat vlasy a navíc působí velmi regeneračně na pokožku pod vlasy. Potom omyjte vlasy teplou vodou, a pokud chcete, můžete ještě použít kondicionér nebo šampon.

 

Mořská maska

 

Jste u moře? Pak toho využijte a pořiďte si asi hrstku mořské soli, vody a také vyživující lak na vlasy a nádobku s rozprašovačem. Pokračujte tak, že smícháte sůl a vodu v nádobce s rozprašovačem a pokud máte suché vlasy, tak na ně dejte lak na vlasy. Potom naneste směs se slanou vodou a vlasy foukejte fénem. Potom je jemně promněte. Dbejte ale toho, že solný postřik může vaše vlasy vysušit (podobně jako mořská voda). Z tohoto důvodu je dobré, abyste je vyživila lakem a potom jim také dodala kondicionér.

 

Pomůže i bílý jogurt

 

Pokud jste se zatím nenašly ani v jednom z receptů, pak se vám snad zalíbí ten třetí. Připravte si na něj velký bílý jogurt, tři lžíce olivového oleje a snítku rozmarýnu a čerstvé máty. Vše rozmixujte v mixéru a naneste na umyté a ručníkem prosušené vlasy. Hlavu zabalte do horkého ručníku a asi po necelé půl hodině opláchněte směs šamponem. Vlasy tak získají svěží vzhled.

 

Bylinky pro zdravé a krásné vlasy
Bylinky pro zdravé a krásné vlasy

Než použijete některá bylinková séra, šampony nebo jiné přípravky na vlasy, měly byste se dámy zaměřit na dokonalou čistotu. Jak správně umývat vlasy?

VIDEO: MÓDA A STYL - JAK NA TO? část II.
VIDEO: MÓDA A STYL - JAK NA TO? část II.

Přinášíme vám krátkou videoukázku z akce, na které vizážistka Renata Mejzrová radila zájemkyním, jak na správné líčení a módu celkově. Podívejte se na další úžasnou proměnu!

Jak dobře vyfoukat vlasy
Jak dobře vyfoukat vlasy

Když jste u kadeřníka, tak máte vlasy krásné, poddajné a zdají se být součástí vás samotné? Pak přijdete domů a zkoušíte to samé, ale vlasy vypadají jako sláma, jsou bez lesku a vám zbyly jenom oči pro pláč? Nezoufejte a nechejte se inspirovat několika dobrými typy, jak na to.

Krásná pleť není jen tak
Krásná pleť není jen tak

Pokud chceme mít krásnou pleť, bude nás to stát hodně úsilí, a to zvlášť nyní po letních radovánkách, kdy jsme dávali své pleti pořádně zabrat. Mohou nás trápit opary, pigmentové skvrny, bradavice nebo plísně.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Konopné mazání

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.