Vraťte se do svého dětství

24.06.2015 Cítíte se v dnešním světě špatně a myslíte si, že do něj snad ani nepatříte? Zkuste se podívat nejen na vztah, jaký máte k nejbližšímu okolí, ale hlavně do svého dětství. Právě tam se determinuje vaše osobnost a to, jak se budete cítit v dalším životě.

Jsem Neználkem na Měsíci

Máte pocit toho, že jste, marní a nikoho nechápete? Třeba to není vaše chyba. Zkuste analyzovat vaše dětství a hlavně vztahy, které jste měli se svými nejbližšími. Ať už to byla matka nebo otec. Měli jste pocit toho, že vás mají stejně rádi jako vaše sourozence? A pokud ne, čím to bylo způsobeno? Zažili jste nějaké trauma, které vás determinovalo po celý život, nebo jste měli neustálý strach z toho, že otec často chodil v noci ven a maminka plakala, a teď se bojíte toho, že vás postihne to samé?

Jaké je východisko?

Nejlepší východisko je smířit se s minulostí tak, aby už neovlivňovala vaši přítomnost a být sám sebou, abyste se dokázali naladit na lidi kolem sebe a neviděli v nich nepřátele. Vždyť v každém z vás je něco dobrého, takže to musíte hledat i u ostatních lidí. Pokud pochopíte, že mince má vždycky dvě strany a zaměříte se spíše na ten líc než na rub, bude to pro vás jenom dobře. Nejen že si oddechnete a zbavíte se břemena, které vás tížilo dlouhá léta, ale najdete také cestu ke svým nejbližším, čím vyděláte hlavně vy sami. Nenávist je oslepující, ale láska je osvobozující. Tím, že budete někoho nenávidět, ublížite zejména sami sobě, protože neodpuštění je silný závazek, který budete mít pořád v podvědomí a místo toho, abyste se ze svého života radovali, budete mít pocit těžkosti. Nejlepší cesta je tedy se smířit se svou minulostí a nechat ji být.

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.