Zlepšete náladu přírodní cestou

05.11.2014 Pochmurný podzim už je tady a ještě chmurnější zima se blíží, stejně jako deprese, smutky a špatné nálady, které jsou s počasím až překvapivě propojeny. Vaše špatná nálada ovšem nemusí být způsobena jen počasím, těch faktorů, které ji každodenně ovlivňují, je více než dost. Jak tedy proti splínu bojovat? Jak dosáhnout lepší nálady za každého klimatu a smát se nejen ve slunných dnech?

Čokoradost

Zapomeňme na alkohol, marihuanu, nebo ještě horší drogy, které bezesporu na chviličku náladu zvednou, ale o to horší je to pak po odeznění účinku. Ne takto určitě ne. Zkuste raději méně nebezpečnou drogu, kterou je čokoláda. Její účinky na centra radosti v mozku jsou již známé dlouhá léta. Ale pozor, abyste to nepřeháněli s konzumací, to by se vaše nálada zase vrátila na nulové hodnoty, neboť nikdo nemá radost z toho, když tloustne.

Cukry obecně zlepšují náladu, ve větším množství však spíše škodí. Konzumujte raději ovocné cukry, které jsou složitější svým složením.

Citrusová voda

Abychom měli dobrou náladu, je důležité hodně pít. Vodu pak můžete doplnit o neagresivní příchuť pravých citrusů, které obsahují větší množství draslíku. Ten má schopnost vodu zadržovat.

Vanilka proti úzkosti

Vanilka je nejen voňavým doplňkem každé kuchyně, je to také výborný pomocník proti úzkosti. Vyplývá to z nedávných studií renomovaných amerických vědců.  

Lněné semínko

Lněné semínko obsahuje staré dobré omega-3-mastné kyseliny, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Nejlepší je zamíchat si tuto drobnou pochutinu do dalších pokrmů, například do jogurtu.

Bylinky na lepší náladu

Na bylinky nemůžeme zapomenout. K zlepšení nálady můžete využít spoustu rostlin, od těch, které si vypěstujete sami, až po některé poněkud exotické. Z těch běžně dostupných jsou to:

  • Máta

  • Meduňka

  • Dobromysl

  • Mateřídouška

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Konopné mazání

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.